A kutyaovi kiváló lehetőség a kölyök- és fiatal kutyák szocializációjára, a kutya és gazda jó viszonyának korai kialakítására, valamint a kutyaiskolai képzés megalapozására. A foglalkozásokat nem tanfolyamszerűen tartjuk, így a csatlakozásra folyamatosan van lehetőség! Tanulóink általában 7-8 hónapos korukig maradnak az oviban.
Hetente egy alkalommal, szombaton tartunk kutyaovit, az időjárásnak megfelelően. Amennyiben tartósan esik az eső, a foglalkozás elmarad. A foglalkozások aktuális időpontjai az „órarend” menüpont alatt találhatók.
Figyelem! A kutyaovi foglalkozásain csak abban az esetben lehet részt venni, ha a kutya a kötelező védőoltásait már megkapta!
Amit ne hagyjunk otthon:
Amennyiben valaki nem biztos abban, hogy milyen felszerelést hozzon, annak az első alkalommal segítünk, igény szerint tudunk a foglalkozás idejére felszerelést biztosítani. Ilyenkor meg tudjuk beszélni, hogy pontosan milyen felszerelésre van szükség. ☺
A kutyaiskolában engedelmességi és őrző-védő foglalkozást tartunk. Az engedelmességi oktatáson az alapvető feladatok (pórázon vezetés, ültetés, fektetés, helyben maradás, szabad követés stb.) megtanulása mellett lehetőség van ügyességi feladatok elsajátítására és a flyball (link) megismerésére is. Igény szerint vizsgára is felkészítünk. A foglalkozásokat nem tanfolyamszerűen tartjuk, így a csatlakozásra folyamatosan van lehetőség!
A kutyaiskolát hetente két alkalommal, szombaton és vasárnap, az időjárásnak megfelelően tartjuk. Amennyiben tartósan esik az eső, a foglalkozás elmarad. A foglalkozások aktuális időpontjai az „órarend” menüpont alatt találhatók.
Az iskolai oktatás az alábbi részekből áll:
1,5 óra fegyelmező gyakorlatok elsajátítása (közben kis szünet),
szünet (ilyenkor lehetőség van játszani a kutyákkal, kutyáknak, pl. flyball),
0,5-1 óra őrző-védő foglalkozás,
időjárástól és igénytől függően a haladó csoportnak nyomkövetés-oktatás.
Az iskolai haladó képzésen való részvétel előfeltétele az alapképzés elvégzése, míg a szinten tartó foglalkozáson való munka előfeltétele a haladó képzés ismereteinek megfelelő szinten való elsajátítása.
Az őrző-védő foglalkozáson a kezdő szinttől a haladó szintig minden kutya részt vehet. Mindenkinek megtaláljuk a megfelelő őrző-védő képzést! Az foglalkozáson való részvétel feltétele, hogy a kutya az engedelmes oktatáson is részt vegyen. Csak őrző-védő foglalkozásra járni nincs lehetőség.
Amit ne hagyjunk otthon:
Amennyiben valaki nem biztos abban, hogy milyen felszerelést hozzon, annak az első alkalommal segítünk, igény szerint tudunk a foglalkozás idejére felszerelést biztosítani. Ilyenkor meg tudjuk beszélni, hogy pontosan milyen felszerelésre van szükség. ☺
A kutyaiskola hétvégi foglalkozásait rendszeresen látogató tanulóink számára 2022-ben elindítottuk hétköznapi, kiscsoportos foglalkozásainkat. Ezeken az alkalmakon lehetőség van akár egyéni munkára, az iskolán tanultak elmélyítésére, egyes feladatok begyakorlására, valamint vizsgára, versenyre való felkészítésre.
A hétköznapi foglalkozásokon való részvétel szabályai az alábbiak:
KÉRÜNK MINDENKIT, HOGY A FENTIEK FIGYELEMBEVÉTELÉVEL
JELENTKEZZEN A HÉTKÖZNAPI FOGLALKOZÁSOKRA!
Iskolánkban az engedelmességi és az őrző-védő feladatok elsajátítása mellett tanulóink megismerkedhetnek egy igazán izgalmas kutyás csapatsporttal, a flyballal!
A flyball elnevezésű sport 1970-ben indult útjára, amikor egy kaliforniai férfi, Herbert Wagner kifejlesztette az első teniszlabda-kilövő szerkezetét. A legenda szerint Wagner a Johnny Carson Show keretében mutatta be először „tudományát”. Nem sokkal ezután a kutyakiképzők és a kutyás klubok el is kezdték használni a gépet. Az egyre népszerűbbé váló flyballt először Toronto-Detroit környékén kezdték sportként űzni, nem utolsósorban a kutyák szórakoztatására. Hamarosan megalakult a North American Flyball Association (NAFA), amelynek világszintű fennhatósága van a világ összes flyball klubja felett. Néhány helyi versenyt követően 1983-ban meg is tartották az első nagy flyball-versenyt.
A flyball a következőképpen zajlik. Két négy-négy kutyából álló csapat versenyez két egymással párhuzamos, 15-16 méter hosszú pályán. A kutyáknak egymást váltva kell leküzdeniük 4 ugróakadályt, majd meg kell szerezniük a labdát a flyball gépből. A labdát ezek után vissza kell vinni a kiindulópontra, az előzőleg teljesített négy akadályon keresztül. A következő kutya abban a pillanatban indulhat, amint az előző átlépte a start-/célvonalat. A kutyáknak hiba nélkül és a lehető leggyorsabban kell a feladatot teljesíteniük.
Alkalmanként: | 1.500 Ft |
Bérlet (4 alkalom): | 5.000 Ft |
Alkalmanként: | 2.500 Ft |
Bérletek* | |
Alapképzés (3 hónap): | 25.000 Ft |
Haladó képzés (3 hónap): | 20.000 Ft |
Haladó képzés (6 hónap): | 25.000 Ft |
Szinten tartó foglalkozás (6 hónap): | 20.000 Ft |
Mind a kutyaovi, mind a kutyaiskola foglalkozásain való részvétel feltétele a megfelelő felszerelés megléte, ami nem csupán a feladatok elsajátításához elengedhetetlen, de a kutya és gazdi egymásra hangolódásához is létfontosságú.
Ezek alapján kérjük, hogy ne hagyjuk otthon:
Amennyiben valaki nem biztos abban, hogy milyen felszerelést hozzon, annak az első alkalommal segítünk, igény szerint tudunk a foglalkozás idejére felszerelést biztosítani. Ilyenkor meg tudjuk beszélni, hogy pontosan milyen felszerelésre van szükség. ☺
A weboldal cookie-kat használ
Kedves Látogatónk! Tájékoztatunk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmaz, honlapunk használatának folytatásával adatvédelmi tájékoztatásunkat tudomásul veszi.